چهارشنبه ٠٩ آذر ١٤٠١
اخبار > حضور نماینده ویژه رئیس جمهور در شهرستان ابوموسی


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢٨٢٦٨ 

 تاریخ:1400/10/24 


حضور نماینده ویژه رئیس جمهور در شهرستان ابوموسی

حضور نماینده ویژه رئیس جمهور در شهرستان ابوموسی

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان ابوموسی، طی سفر ریاست جمهور و همچنین هیات دولت به استان هرمزگان دکتر سلاجقه ریاست سازمان حفاظت محیط زیست کشور بعنوان نماینده ویژه رئیس جمهور ظهر پنجشنبه با استقبال مهندس قریشی سرپرست فرمانداری، اعضای شورای تامین، شورای اداری و مردم خون گرم جزیره ابوموسی وارد این شهرستان شد.

 درابتدا دکتر سلاجقه با حضور در گلزار شهدا ضمن قرائت فاتحه یاد و خاطره شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را گرامی داشت.

 وی در این سفر بازدید از سطح جزیره و برخی از پروژه های شهری آبشیرین کن، شیلات، اسکله، مسکن و … را دستور کارخود قرار داد.

 در ادامه نماینده ویژه ریاست جمهور با حضور در فرمانداری شهرستان طی ملاقات مردمی با مردم جزیره ابوموسی مسائل و مشکلات و درخواست های مردم را مورد بررسی قرار داد و دستوراتی جهت مرتفع نمودن آنها صادر کرد. 

همچنین در این سفر دکتر خون میرزایی رئیس شیلات ایران ایشان را همراهی و طی ملاقاتی که با صیادان جزیره داشت مشکلات حوزه صیادان و شیلات بطور ویژه مورد بررسی قرار گرفت.

 اهم مسائل، مشکلات و مطالبات مردمی با نماینده ویژه ریاست جمهور ( تردد هوایی و دریایی، اشتغال، افزایش ظرفیت آبشرینکن، مجوز صیادی برای جوانان متقاضی اشتغال، تجهیزات بهداشت و درمان، متخصص پزشک، آمبولانس دریایی، مشکلات حقوقی کارمندان شاغل در ابوموسی، واگذاری امتیاز خودرو، واگذاری منازل به شاغلین و کارمندان جزیره، در خواست وام کم بهره، مسکن برای جوانان، مشوق هایی جهت تثبیت جمعیت، سهمیه دانشگاه پزشکی و دانشگاه فرهنگیان می باشد.

دکتر سلاجقه عصر پنجشنبه جهت حضور در جلسه شورای اداری استان، جزیره ابوموسی را به مقصد بندرعباس ترک کرد.

 


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 37- 07635623335
نمــابر : 07635623231
ایمیل:abumusa@hormozgan.ir
آدرس فرمانداری : میدان قدس، خیابان امام خمینی

شهرستان ابوموسی

شهرستان ابوموسی با جمعیتی بالغ بر 5263 نفر و شامل جزایر ابوموسی، تنب بزرگ، تنب کوچک،سیری،فارور بزرگ و فارور کوچک می باشد جزیره ابوموسی با وسعتی حدود 12 کیلومتر مربع به عنوان مرکز این شهرستان می باشد که در آب های گرم دریای پارس در 75 کیلومتری بندرلنگه و 57 کیلومتری شرق جزیره سیری واقع است و مرتفع ترین نقطه ی آن کوه حلوا می باشد که 110 متر از سطح دریا بلندتر است. این جزیره از جانب شمال به جزیره ی تنب کوچک، از غرب به جزیره ی سیری، از جنوب و شرق به امارات متحده عربی محدود است.