چهارشنبه ٠٩ آذر ١٤٠١
اخبار > آماده باش فرماندار شهرستان ابوموسی به اعضای ستاد مدیریت بحران


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢٦٩٨٠ 

 تاریخ:1400/07/09 


آماده باش فرماندار شهرستان ابوموسی به اعضای ستاد مدیریت بحران

فرماندار شهرستان ابوموسی در پی اعلام هشدارهای هواشناسی و شرایط نامناسب جوی طی دو روز آینده به تمامی اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان اعلام آماده باش کرد

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری ابوموسی، فرماندار شهرستان ابوموسی در پی اعلام هشدارهای هواشناسی و شرایط نامناسب جوی طی دو روز آینده به تمامی اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان اعلام آماده باش کرد.

 

مهندس رضا پوربابایی اظهار داشت: این آماده باش براساس دستور استاندار هرمزگان  برای مقابله احتمالی با وضعیت قرمز دریایی و هشداره سطح نارنجی جوی و تقویت طوفان حاره ای دریای عرب طی روزهای آینده انجام شده است.

 

وی گفت: برابر اعلام اداره کل هواشناسی ناپایداری وضعیت جوی و دریایی قابل ملاحظه، تند بادهای شدید لحظه ای، رگبار باران و رعد برق با احتمال تگرگ و افزایش ارتفاع موج بین سه الی چهار متر در مناطق ساحلی و فراساحلی از نتایج این تغییرات جدی اعلام شده است.

 

مهندس پوربابائی تاکید کرد: دستگاه های امدادی و خدمات رسان در حالت آماده باش قرار گیرند که در صورت نیاز ضمن آمادگی خدمت رسانی لازم را انجام دهند.

 

بر این اساس شناورهای سبک و سنگین در این شرایط آب و هوایی نامساعد و طوفانی اجازه فعالیت در مایل های دور را تا اطلاع ثانوی ندارند.


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 37- 07635623335
نمــابر : 07635623231
ایمیل:abumusa@hormozgan.ir
آدرس فرمانداری : میدان قدس، خیابان امام خمینی

شهرستان ابوموسی

شهرستان ابوموسی با جمعیتی بالغ بر 5263 نفر و شامل جزایر ابوموسی، تنب بزرگ، تنب کوچک،سیری،فارور بزرگ و فارور کوچک می باشد جزیره ابوموسی با وسعتی حدود 12 کیلومتر مربع به عنوان مرکز این شهرستان می باشد که در آب های گرم دریای پارس در 75 کیلومتری بندرلنگه و 57 کیلومتری شرق جزیره سیری واقع است و مرتفع ترین نقطه ی آن کوه حلوا می باشد که 110 متر از سطح دریا بلندتر است. این جزیره از جانب شمال به جزیره ی تنب کوچک، از غرب به جزیره ی سیری، از جنوب و شرق به امارات متحده عربی محدود است.