چهارشنبه ٠٩ آذر ١٤٠١
اخبار > راه اندازی مرکز آموزش، اشتغال و تولید صنایع دستی در جزیره ابوموسی


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢٥٢٢٧ 

 تاریخ:1400/03/08 


راه اندازی مرکز آموزش، اشتغال و تولید صنایع دستی در جزیره ابوموسی

سرپرست اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان با حضور در فرمانداری با مهندس پوربابایی فرماندار شهرستان ابوموسی در خصوص زیرساخت‌های گردشگری، راهکارهای موجود برای ارتقا صنایع دستی دیدار و گفتگو کرد

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان ابوموسی، مهندس پوربابایی در این دیدار گفت: شهرستان ابوموسی ظرفیت های بسیاری در گردشگری و صنایع دستی دارد.

 وی افزود: صنایع دستی یکی از نقاط قوت علی الخصوص بانوان این شهرستان است که می تواند زمینه اشتغالزایی مناسبی را در شهرستان فراهم سازد.

 در ادامه سهراب بناوند سرپرست اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان گفت: یکی از  برنامه‌های این اداره کل برای توسعه صنایع‌دستی در استان، ایجاد بازار فروش و حمایت از هنرمندان صنایع‌دستی است.

 وی افزود: با راه‌اندازی مرکز اشتغال، تولید و فروش محصولات صنایع‌دستی در جزیره ابوموسی یکی از دغدغه‌های اصلی صنعتگران که همان فروش محصولات است، مرتفع می‌شود.

 شایان ذکر است در این جلسه در راستای حمایت از صنعتگران، مقدمات صدور مجوزهای صنایع‌دستی شامل پروانه تولید و کارت شناسایی برای ۱۰۰ نفر از صنعتگران صنایع‌دستی جزیره پس از برگزاری آزمون فراهم شد.


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 37- 07635623335
نمــابر : 07635623231
ایمیل:abumusa@hormozgan.ir
آدرس فرمانداری : میدان قدس، خیابان امام خمینی

شهرستان ابوموسی

شهرستان ابوموسی با جمعیتی بالغ بر 5263 نفر و شامل جزایر ابوموسی، تنب بزرگ، تنب کوچک،سیری،فارور بزرگ و فارور کوچک می باشد جزیره ابوموسی با وسعتی حدود 12 کیلومتر مربع به عنوان مرکز این شهرستان می باشد که در آب های گرم دریای پارس در 75 کیلومتری بندرلنگه و 57 کیلومتری شرق جزیره سیری واقع است و مرتفع ترین نقطه ی آن کوه حلوا می باشد که 110 متر از سطح دریا بلندتر است. این جزیره از جانب شمال به جزیره ی تنب کوچک، از غرب به جزیره ی سیری، از جنوب و شرق به امارات متحده عربی محدود است.