دوشنبه ٠٦ تير ١٤٠١
اخبار > بررسی وضعیت آب ابوموسی در نشست مشترک فرماندار ابوموسی و مدیرعامل آبفا


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢٨٢٦٩ 

 تاریخ:1400/11/13 


بررسی وضعیت آب ابوموسی در نشست مشترک فرماندار ابوموسی و مدیرعامل آبفا

در نشست مشترک آب و فاضلاب و فرمانداری ابوموسی وضعیت آب این جزیره بررسی و تصمیمات لازم اتخاذ شد

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان ابوموسی، امین قصمی در این نشست با اشاره به اقدامات آبفا در تامین آب مردم شهرستان ابوموسی گفت: آبفا در حال حاضر مشکلی در تامین آب ابوموسی بر اساس سرانه تعیین شده ندارد و تولید روزانه بر این اساس در حال انجام است.

وی با اشاره به دغدغه مطرح شده از سوی مهندس قریشی فرماندار ابوموسی برای تامین آب این شهرستان گفت: برای بررسی وضعیت ابوموسی پایش های لازم طی روزهای آینده از سوی کارشناسان آبفا انجام و تصمیمات لازم اتخاذ خواهد شد.

مدیرعامل آبفا همچنین از تخصیص سرجمع اعتبارات تنش آبی برای رفع مشکل کم آبی ابوموسی خبر داد و گفت: با تخصیص این اعتبار، اقدامات لازم برای افزایش ظرفیت ذخیره آب در ابوموسی و تنب بزرگ انجام خواهد شد.

 


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 37- 07635623335
نمــابر : 07635623231
آدرس فرمانداری : میدان قدس، خیابان امام خمینی

شهرستان ابوموسی

شهرستان ابوموسی با جمعیتی بالغ بر 5263 نفر و شامل جزایر ابوموسی، تنب بزرگ، تنب کوچک،سیری،فارور بزرگ و فارور کوچک می باشد جزیره ابوموسی با وسعتی حدود 12 کیلومتر مربع به عنوان مرکز این شهرستان می باشد که در آب های گرم دریای پارس در 75 کیلومتری بندرلنگه و 57 کیلومتری شرق جزیره سیری واقع است و مرتفع ترین نقطه ی آن کوه حلوا می باشد که 110 متر از سطح دریا بلندتر است. این جزیره از جانب شمال به جزیره ی تنب کوچک، از غرب به جزیره ی سیری، از جنوب و شرق به امارات متحده عربی محدود است.