شنبه ٢٨ فروردين ١٤٠٠
اخبار > اسکله رمپ فلزی شناور بندر ابوموسی توسط فرماندار شهرستان افتتاح شد


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢٤٠٨٦ 

 تاریخ:1399/11/21 


اسکله رمپ فلزی شناور بندر ابوموسی توسط فرماندار شهرستان افتتاح شد

اسکله رمپ فلزی شناور بندر ابوموسی توسط فرماندار شهرستان افتتاح شد

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان ابوموسی، ظهر امروز اسکله رمپ فلزی شناور بندر ابوموسی توسط مهندس پوربابایی فرماندار شهرستان و برخی از مسئولین با اعتباری بالغ بر ۱۳ میلیارد ریال افتتاح شد.

 

 رضا پوربابایی در این مراسم گفت: با بهره برداری از این رمپ میتوان ضریب ایمنی شناورها مخصوصا شناورهای لندینگ کرافت در امر تخلیه و بارگیری را در بدترین شرایط جوی افزایش داد و این اسکله بمنظور تسهیل در پهلوگیری شناورهای تجاری، مسافربری، صیادی و گردشگری مورد استفاده قرار میگیرد.

 

 فرماندار ابوموسی خاطرنشان کرد: بهره برداری از این گونه طرح های ساحلی و بندری با توجه به سیاست دولت مبنی بر توسعه جزایر  نقش محوری در  توسعه منطقه  دارد و بر این اساس حوزه بنادر و دریانوردی در این شهرستان مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

 

وی گفت: در جهت توسعه فعالیت های بندر ابوموسی، پروژه های احداث ساختمان مرجع دریایی و ساختمان اداری، تعمیرات اساسی اسکله های بندر ، توسعه بازوهای اسکله، ایجاد سیستم اعلام و اطفای حریق در این بندر و ... در دست اقدام است.

 


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 37- 07635623335
نمــابر : 07635623231
آدرس فرمانداری : میدان قدس، خیابان امام خمینی

شهرستان ابوموسی

شهرستان ابوموسی با جمعیتی بالغ بر 5263 نفر و شامل جزایر ابوموسی، تنب بزرگ، تنب کوچک،سیری،فارور بزرگ و فارور کوچک می باشد جزیره ابوموسی با وسعتی حدود 12 کیلومتر مربع به عنوان مرکز این شهرستان می باشد که در آب های گرم دریای پارس در 75 کیلومتری بندرلنگه و 57 کیلومتری شرق جزیره سیری واقع است و مرتفع ترین نقطه ی آن کوه حلوا می باشد که 110 متر از سطح دریا بلندتر است. این جزیره از جانب شمال به جزیره ی تنب کوچک، از غرب به جزیره ی سیری، از جنوب و شرق به امارات متحده عربی محدود است.