جمعه ٢٢ آذر ١٣٩٨
اخبار > جلسه شورای پدافند غیر عامل شهرستان ابوموسی برگزار شد


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:١٨٦٦٠ 

 تاریخ:1398/05/14 


جلسه شورای پدافند غیر عامل شهرستان ابوموسی برگزار شد

جلسه شورای پدافند غیر عامل شهرستان به ریاست مهندس پوربابایی فرماندار ابوموسی و با حضور زینلی تختی مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری و دیگر اعضا در سالن اجتماعات خلیج فارس فرمانداری برگزار شد

 

 

 

 


 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان ابوموسی، مهندس پوربابایی فرماندار ابوموسی در ابتدای جلسه ضمن خیرمقدم به مدیر کل پدافند غیرعامل استان و اعضای جلسه با اشاره به بعد مسافت این جزیره با سرزمین اصلی و همچنین تردد شناورهای فرامنطقه‌ای در حوزه خلیج فارس و مجاورت آبهای  شهرستان افزود: می بایست تمامی سیاست های حوزه پدافند غیرعامل در شهرستان به نحو احسن اجرائی گردد.

وی ضرورت ارتقای سواد پدافند غیرعامل بین مردم و مسئولان را مهم ذکر کرد و افزود پدافند غیرعامل بهترین روش دفاعی در مقابل هجمه های دشمن و پیشگیری در کاهش خسارات مالی تجهیزات و تاسیساتی است.

پوربابایی گفت در بازدیدی که با مدیرکل پدافند غیرعامل از تأسیسات و زیرساخت های این شهرستان انجام پذیرفت بررسی و ارزیابی های لازم به منظور اجرای اقدامات پدافندی مورد تاکید قرار گرفت.

 در ادامه محسن زینلی تختی مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری با اشاره به جنگ نرم دشمن علیه کشورمان افزود: با توجه به این که ایدئولوژی ها و راهبردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی در تقابل با اهداف نظام سلطه می باشد لذا ایادی استکبار با راه اندازی جنگ نرم در لایه های مختلف اجتماعی اقتصادی و....جامعه به دنبال براندازی نظام هستند.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری تغییر سبک زندگی را یکی از برنامه های دشمن در این راستا عنوان نمود و افزود می بایست سبک زندگی ایرانی اسلامی در بین خانواده ترویج پیدا کند.

زینلی تختی با اشاره به تهدیدات موجود در فضاهای مجازی بر برگزاری کارگاه های آموزشی با محوریت فضای سایبری ویژه اقشار مختلف افزودند: تمامی سرور های اینترنتی در کشور آمریکا وجود دارد که قطعاً در این فضا بهره‌برداری اطلاعاتی نیز صورت میگیرد لذا لازم است با اقدامات پیشگیرانه و اطلاع رسانی لازم امنیت این حوزه را تامین نماییم.

ایشان بر انجام اقدامات بازدارنده در حوزه پدافند غیر عامل به ویژه برگزاری رزمایش را بسیار مهم دانست و تصریح کرد: تمامی مدیران آسیب‌های حوزه ذیربط کاری خود را شناسایی و سناریو مناسب جهت مواقع اظطراری را پیش بینی نمایند.

همچنین جلسه کارگاه آموزشی پدافند غیرعامل توسط خانم جوادی معاون اداره کل پدافند برگزار شد.


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 37- 07635623335
نمــابر : 07635623231
آدرس فرمانداری : میدان قدس، خیابان امام خمینی

شهرستان ابوموسی

شهرستان ابوموسی با جمعیتی بالغ بر 5263 نفر و شامل جزایر ابوموسی، تنب بزرگ، تنب کوچک،سیری،فارور بزرگ و فارور کوچک می باشد جزیره ابوموسی با وسعتی حدود 12 کیلومتر مربع به عنوان مرکز این شهرستان می باشد که در آب های گرم دریای پارس در 75 کیلومتری بندرلنگه و 57 کیلومتری شرق جزیره سیری واقع است و مرتفع ترین نقطه ی آن کوه حلوا می باشد که 110 متر از سطح دریا بلندتر است. این جزیره از جانب شمال به جزیره ی تنب کوچک، از غرب به جزیره ی سیری، از جنوب و شرق به امارات متحده عربی محدود است.