جمعه ٢٢ آذر ١٣٩٨
اخبار > بازدید معاون فرماندار و بخشدار مرکزی ابوموسی از جزیره سیری


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:١٨٦٥٠ 

 تاریخ:1398/05/09 


بازدید معاون فرماندار و بخشدار مرکزی ابوموسی از جزیره سیری

براهیم سراجی نودژ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری به همراه حمزه بی نیاز بخشدار مرکزی ابوموسی و حجت قاسمی رئیس محیط زیست شهرستان از جزیره سیری بازدید کرد

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان ابوموسی، ابراهیم سراجی نودژ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری به همراه حمزه بی نیاز بخشدار مرکزی ابوموسی و حجت قاسمی رئیس محیط زیست شهرستان از جزیره سیری بازدید کرد.

معاون فرماندار ابوموسی در ابتدای ورود به این جزیره با حضور در گلزار مطهر شهدای گمنام و قرائت فاتحه به مقام شامخ این شهدا ادای احترام نمود.

سپس ضمن  بازدید از بخش های مختلف منطقه عملیاتی نفت فلات قاره سیری، شهرک مسکونی، درمانگاه نفت، دهیاری، و منطقه حفاظت شده محیط زیست مسائل و مشکلات را از نزدیک مورد ارزیابی قرار داد.

در ادامه طی گفتگو و دیدارهای جداگانه با فرمانده قرارگاه نیروی دریایی سپاه مستقر در جزیره و رئیس منطقه عملیاتی نفت فلات قاره سیری موضوعاتی چون اجرای آسفالت شهرک مسکونی با همکاری قرارگاه، مسائل زیست محیطی، جذب و بکارگیری نیروهای بومی ابوموسی بویژه جوانان تحصیل کرده در شرکت نفت سیری، مطرح و قول مساعد در جهت تحقق آنها از سوی مسئولین مربوطه اتخاذ گردید.

گفتنی است جزیره سیری بر اساس تقسیمات کشوری جز بخش مرکزی شهرستان ابوموسی در حدود ۷۲ کیلومتری خط ساحلی ایران در جنوب بندرلنگه و ۴۰ کیلومتری غرب جزیره ابوموسی واقع شده است، این جزیره ۱۸ کیلومتر مربع وسعت داردکه ساکنان اصلی این جزیره را کارکنان شرکت نفت فلات قاره ایران و نیروی دریایی سپاه پاسداران که مسئولیت حفاظت از نوار مرزی دریایی را برعهده دارند تشکیل می دهند این جزیره پیش از این دارای سکنه بومی هم بوده که به تدریج از این منطقه کوچ کردند  در ضمن جزیره سیری از گونه‌های متنوع درختی و گیاهی به وسعت ۱۲۰ هکتار برخوردار است که طی سالیان متمادی و از سوی شرکت نفت فلات قاره ایران ایجاد شده است. بارزترین  گونه جانوری منطقه نیز آهو است

 


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 37- 07635623335
نمــابر : 07635623231
آدرس فرمانداری : میدان قدس، خیابان امام خمینی

شهرستان ابوموسی

شهرستان ابوموسی با جمعیتی بالغ بر 5263 نفر و شامل جزایر ابوموسی، تنب بزرگ، تنب کوچک،سیری،فارور بزرگ و فارور کوچک می باشد جزیره ابوموسی با وسعتی حدود 12 کیلومتر مربع به عنوان مرکز این شهرستان می باشد که در آب های گرم دریای پارس در 75 کیلومتری بندرلنگه و 57 کیلومتری شرق جزیره سیری واقع است و مرتفع ترین نقطه ی آن کوه حلوا می باشد که 110 متر از سطح دریا بلندتر است. این جزیره از جانب شمال به جزیره ی تنب کوچک، از غرب به جزیره ی سیری، از جنوب و شرق به امارات متحده عربی محدود است.